Як виглядало село Кисилин у Локачинському районі 100 років тому

25 Червня 2020, 09:00
3807

В колекції Австрійського державного архіву Тетяна Яцечко-Блаженко віднайшла цікаві фото із минувшини села Кисилин в Локачинському районі Волинської області.

Усі фото датуються періодом Першої світової війни. Цінністю кадрів є те, що там можна розгледіти дві святині із Кисилина.

Перша святиня, зображена на фото – це Свято-Михайлівська церква, яка була побудована у 1777 році. Храм вдалось зберегти і сьогодні у ньому відбуваються богослужіння. Церква має оригінальну композицію.

«Будівля храму має прямокутну з видовженим бабинцем, коротким трансептом та чотиристоронньою апсидою з двома ризницями. Низькі бічні нави мають форму окремих ніш, що відкриваються всередину храму. Над схрещенням нав здіймається дворівнева вежа на широкій основі, увінчана декоративним шпилем. Фасад має багатий архітектурний декор. Ще на старих фото можна побачити, що церкву оточує мурована огорожа з брамою та масивною дзвіницею», – розповідає дослідниця історії Тетяна Яцечко-Блаженко.

Свято-Михайлівська церква.
Свято-Михайлівська церква.

Читайте також: Яким було внутрішнє оздоблення костелу у Кисилині під час першої світової

Відомо, що із 1720 року в Кисилині існував монастир та костел кармелітів. У костелі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії після 1945 рокуь розміщувався цех по переробці льону та коноплі, але після пожежі він не використовувався.

Храм являє собою тринефну базиліку, що творить у плані прямокутник з апсидою. Бічну стіну підтримує масивний контрфорс. В інтер'єрі збереглися фрагменти фресок XVII ст. До апсиди костелу примикає двоповерховий монастирський будинок, який після 1832 року виконував роль парафіяльного будинку.

Читайте такожЯким було внутрішнє оздоблення костелу у Кисилині під час першої світової

Сьогодні весь комплекс являє собою руїну без дахів та стихійний смітник. На знайдених кадрах столітньої давнини можна розгледіти інтер’єр костелу, яким він був у роки Першої світової війни. Насправді ці кадри є дуже рідкісні та цінні для історії цього населеного пункту.

Читайте також: Яким був Кисилин у 1916-1917 роках



Читайте також: Кисилин під час другої світової: зі слів слів Галини Ковтонюк

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024