Ковель на світлинах 100 років тому

29 Жовтня 2020, 09:00
Вокзал у Ковелі часів Першої світової війни 3663
Вокзал у Ковелі часів Першої світової війни

В одному із відкритих Інтернет-архівів вдалось знайти цікаві світлини часів Першої світової війни, які показують, який вигляд мали вулиці та будівлі в Ковелі у той час.

Фото зробив чеський фотограф, під час перебування в місті австро-угорської армії.

На одній із світлин можна впізнати легендарний ковельський вокзал, який, на жаль, знищили. Його побудували його у 1907 році. Автором проекту вокзалу був відомий архітектор Олександр Вербицький.

Читайте також: День в історії: народився Олександр Вербицький – архітектор вокзалу у Ковелі та Голобах

Будівля розташовувалася на висоті другого поверху, мала зали для пасажирів 1-го, 2-го і 3-го класів. Станцію Ковель вважали однією з шести кращих у царській Росії. Для вокзалу характерні риси модерну, проте його зруйнували у Другій світовій війні.

В роки Першої світової війни відбулась Ковельська битва (1916) – контрнаступальна операція військ австро-угорської та німецької армій проти російської імператорської армії в районі Ковеля в ході Брусиловського прориву Південно-Західного фронту на Східному фронті за часів Першої світової війни.

Читайте також: Як евакуювали ковельчан у часи Першої світової війни

Внаслідок битви Південно-Західний фронт остаточно втратив стратегічну ініціативу та подальші спроби генерала Брусилова вести наступ на Ковель не дали результату.






Вокзал у Ковелі
Вокзал у Ковелі

Читайте також: Столітні панорами Ковеля

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021