На Волині відмовилися демонтувати погруддя радянського диверсанта Антона Бринського
Камінь-Каширська районна військова адміністрація надала офіційну відповідь щодо неможливості демонтажу погруддя радянського розвідника.
У волинському селищі Маневичі і досі не демонтували погруддя радянського диверсанта Антона Бринського – про це інформує Деколонізація. Україна.
На запит очільника ГО «Деколонізація. Україна» Вадима Позднякова з Камінь-Каширської РВА надійшов лист із поясненнями, чому цей бюст не підлягає демонтажу.
Згідно з офіційними даними Маневицької селищної ради, зазначається в листі, пам’ятників Антону Бринському в громаді немає, проте встановлено його погруддя, яке є різновидом монументально-декоративного мистецтва.
Цей об'єкт ще у 1988 році рішенням облвиконкому Волинської області було внесено до переліку пам'яток, які перебувають під охороною держави.
«Виходячи із вищезазначеного повідомляємо, що вказаний бюст відноситься до пам’ятних знаків, пов’язаних з опором і вигнанням нацистських окупантів з України. Відповідно до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», він знаходиться під охороною держави. Відповідно до підпункту г пункту 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», цей бюст не відноситься до символіки російської імперської політики (є виключенням, що повністю підтверджується роз’ясненнями Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті). А тому знесення вказаного погруддя є неможливим, оскільки зазначені дії суперечать нормам чинного законодавства», – підсумовує начальниця РВА Ольга Ващук.


Довідково: Антон Бринський (1906 — 1981) — радянський розвідник-диверсант, Герой Радянського Союзу.
Від серпня 1941 року до квітня 1944 року перебував у розпорядженні ГРУ Червоної армії, виконував спеціальні завдання в тилу німців.
13 жовтня 1943 року його загін спалив село Стара Рафалівка, вбивши близько 60 людей, серед них і дітей.
Читайте також:
- Спорт
Вихованці маневицького футзалу виступають у Екстралізі та збірних України
- Маневичі
У Маневичах відремонтували дорожнє покриття на одній із вулиць
- Маневичі
«Амазонка Кап – 2026»: маневицькі футболістки срібні призерки турніру
- Маневичі
У Маневичах на кількох вулицях діють вимкнення світла
- Маневичі
Хмари вдень: якою буде погода в Маневичах 13 серпня
