Велобум 1890-х на українських землях. Лекція Ольги Мартинюк
Лекція Ольги Мартинюк ознайомлює зі світом велосипедистів та велосипедисток кінця 1890-х років на українських землях у складі Австро-Угорської та Російської імперій.
Подія відбулася в межах публічної серії лекцій «І буде місто…», що пропонує різні погляди та підходи до вивчення модерного міста. Про це повідомляє Центр міської історії.
Хоча Східна Європа розпочала масове виробництво велотехніки пізніше, ніж Західна Європа та Північна Америка, «велобум 1890-х» із характерними для нього публічними дебатами, спортивними змаганнями та експериментальністю, був синхронним глобальним явищем.
Поширення велосипеда відображає сценарій технологічного прогресу, в якому місцеві ентузіасти були рушіями інновацій. Імперська влада намагалася регулювати поширення веломобільності, але не мала вирішального впливу, як у випадку з великими інфраструктурними проєктами.
Порівняння локальної специфіки діяльності велосипедних клубів Галичини та підросійських українських губерній продемонструє, що етнічна, класова та гендерна політика імперій в окремих випадках зумовлювала дещо відмінний формат самоорганізації велоспільнот.
Читайте також: Перші рівненські фотографи ХІХ століття
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром