Самоврядування на Півдні України в 1785–1917 роках. Лекція Олександра Черемісіна

16 Грудня 2023, 16:19
Самоврядування на Півдні України в 1785–1917 роках. Лекція Олександра Черемісіна 1156
Самоврядування на Півдні України в 1785–1917 роках. Лекція Олександра Черемісіна
Центр міської історії оприлюднив лекцію Олександра Черемісіна, яка присвячена міському самоврядуванню на Півдні України в 1785–1917 роках. Центральне місце у розмові присвятили громадським діячам та іншим представникам місцевого самоврядування, їхнім статусам, образам, типології поведінки. 
 
Відео оприлюднили на Youtube-каналі Центру.
 

Загальна ідея міського самоврядування побудована на принципі децентралізації, однак на рубежі XVIII – XIX ст. такий підхід не збігався з панівними поглядами тодішньої російської бюрократії. 

Швидка модернізація та торговельний розвиток південних міст регіону вже на початку XIX століття вимагали прокладання залізниць, проте держава в багатьох вимірах стримувала соціально-економічний розвиток. 

Водночас громадські інститути влади вже усвідомлювали себе самодостатніми організмами і виражали незадоволення імперським законодавством, царською бюрократією і брали активну участь у процесах автономізації управління від губернської адміністрації та державної влади. 

Лекція Олександра Черемісіна також зосередилась на міській бюджетній політиці, сфері освіти та медицини (самоврядування Півдня України постійно виступало за надання права безкоштовного лікування та отримання освіти), модернізації інженерно-технічної сфери господарства та інших аспектах життя тогочасних міст.

Читайте також: Аккерман, Кілі та Озі: українські міста півдня під владою османських султанів

Довідково

Олександр Черемісін – доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання у Херсонському державному університеті, де працює над монографією на тему: «Літопис Херсона у вимірах повномасштабної російсько-української війни»

Коментар
24/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 233
22.02.2024