Як архіви допомагають донести історичну правду

24 Грудня 2021, 13:42
Директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик 15480
Директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик

Щорічно, 24 грудня в Україні відзначають День працівників архівних установ.

На шостому міжнародному West Media Forum директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик розповів, що архіви, які були створені, щоб поховати історію, допомагають відновити її.

Під час форуму Ігор Кулик також проінформував про кейси, які розробив Архів національної пам'яті, не маючи ще жодного документу. Нині команда ставить перед собою завдання подолати історичні міфи.

«Оскільки в нас будуть документи репресивних органів, це фактично буде найбільше місце доказів злочинів комуністичного тоталітарного режиму. Голодомору, Чорнобильської катастрофи, питання боротьби з українським визвольним рухом, питання української революції 1917-1921 років, Перша та Другова Світова війна. Абсолютно все», – розповів Ігор Кулик.

Архіви зараз стають джерелом відкритості. За словами Ігоря Кулика, Архів національної пам'яті має зібрати в собі архіви репресивних органів. 

«Треба розуміти, що у цих архівах репресивних органів є правда, брехня і провокація. Для журналістів якраз це теж треба розуміти, очевидно, що теж треба верифікувати. Тотально довіряти або тотально не довіряти – це неможливо. Це не той варіант», – стверджував Ігор Кулик.

Коментар
20/05/2022 П'ятниця
20.05.2022
19.05.2022