Зустріч із Зінаїдою Лук'яненко
10 Листопада 2024, 13:39
БЛОГ
1713
Зінаїда Лук'яненко
«Я передала інформацію про ворожу техніку, і до мене постукали в двері окупанти: «Как здоровье, бабуль?» – розповідає Зінаїда Лук'яненко.
Те саме питання 33 роки тому поставив КГБіст її брату, який повернувся з заслання. Левко Лук'яненко, юрист, що намагався реалізувати конституційне право республік СРСР на самовизначення, за це був засуджений до розстрілу, а потім отримав 25 років в'язниці.
Це прагнення виникло в нього давно і посилювалося, коли він побачив голодних дітей на пероні першої станції СРСР, як намагався приїхати з Відня, а також коли спостерігав, як людей примусово заганяють у колгоспи.
Він став Співавтором Декларації про державний суверенітет України, та автором Акту проголошення незалежності України.
Родина Лук'яненків – це приклад стійкості та героїзму. Мати Левка, яка походила з козацького роду, їздила в Москву, аби витягти сина з тюрми, де їй прямо говорили:
«Такие, как вы, мешают нам жить, мы хотим, чтобы вы поскорее умерли».
А коли її чоловіка взяли в полон німці, їй дозволили забрати його з Гомеля. Він зовсім змарнів і його на собі вона несла тиждень додому.
А пані Зінаїда в 85 виглядає чудово. Вона зробила з помешкання музей, займається всім, що можна руками: вишиває, розписує, тче й багато іншого.
Талановитих людей багато, але це саме той випадок, коли талант поєднується з характером.
Я придбала в неї рушник, за який вона не хотіла брати гроші, кажучи: «У мене пенсія 4500, грошей не треба, на все вистачає».
04/12/2024
Вівторок
03.12.2024
16:22
15:39
12:22
02.12.2024
20:42
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт