Ностальгія за совком
20 Квітня 2023, 12:37

Стела у Рівному
Сьогодні читаю в ФБ багато про стелу двом українкам, які стали символом поєднання сходу і заходу України. Вірогідно це символізує 1939 рік, коли Сталін та Гітлер розділили Польщу і совєтські війська окупували Рівне разом з усією територією західної частини етнічної території України.
Стела викладена мозаїкою, за дівчатами було зображено прапор УРСР і герб. Прапор та герб совєтської України активісти зафарбували олійною фарбою вже років 10 тому, але совок все рівно вилазить. Мозаїка вічна, а фарба на декілька років. З часом фарба повністю зітреться.
Можна було б вилізти на стелу з зубилом і збити совєтську символіку, але то було б ще більшим вандалізмом ніж зняти стелу. Якщо міська рада демонтувала стелу обережно, то її використають десь на музейному просторі декомунізації...
Читайте також: В Україні перейменували майже 10 тисяч топонімів
Мені сьогоднішні плачі за стелою нагадують совєтських граждан, які ще тримають в себе червоні прапори, щоб вийняти їх коли прийдуть росіяни...
У нас щодня зникають цікавезні автобусні зупинки на дорогах, мозаїки там є в рази кращі і вартісніші в мистецькому сенсі. В основному вони не несуть якогось ідеологічного підтексту і мали б лишитися як пам'ятки монументального мистецтва, але це нікого не цікавить.
Читайте також: Скільки ще простоїть один із найстаріших будинків Рівного
А от дві комсомолки, які одягнули вишиванки і пропагують радянську комуністичну ідеологію «совкам рівненським» треба, щоб лишилися. Щоб лишилися в центрі міста, а не в експозиційному центрі, де ідеологічні наративи будуть мати відповідний контекст.
26/04/2025
П'ятниця
25.04.2025
13:42
10:02
24.04.2025
19:00
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт